Doubravice nad Svitavou

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Občan a městys > Odpadové hospodářství

Odpadové hospodářství

V rámci přátelského posezení s občany zaměřeného zejména na odpadové hospodářství, které proběhlo v pondělí 29. dubna 2019 v místním kině, seznámilo vedení městyse přítomné s myšlenkou zavedení systému třídění odpadu v místě jeho vzniku nazývaného též "DOOR-TO-DOOR".

V roce 2020 požádáme o dotaci na nákup odpadních nádob na třídění odpadu, která by v případě jejího přidělení pokryla až 85% uznatelných nákladů:

https://www.opzp.cz/nabidka-dotaci/detail-vyzvy/?id=125 

Abychom byli schopni žádost o dotaci zpracovat, je pro nás nezbytně nutné znát počty a objemy nádob, o které budeme žádat. Za tímto účelem bude v rámci červnového zpravodaje Městyse Doubravice nad Svitavou mezi občany roznesen dotazník k vyplnění, který naleznete i zde:

Dotazník ke stažení

Vyplněním dotazníku máte možnost zapojit se do tohoto projektu.

Cílem projektu je zvýšení třídění odpadů, snížení nákladů na likvidaci směsných komunálních odpadů a současně zvýšení komfortu třídění pro občany.

Zavedení systému "DOOR-TO-DOOR" prostřednictvím https://www.mojeodpadky.cz/ již funguje v řadě měst a obcí, jako například:

Těšany: http://www.outesany.cz/index.php?&desktop=clanky&id=134

Šitbořice: http://www.sitborice.cz/skolstvi/trideni-odadu/

Vavřinec: https://www.vavrinec.cz/obec/odpadove-hospodarstvi/moje-odpadky/

V případě, že Vás daná problematika zajímá, je možné se dočíst více na webových stránkách https://www.mojeodpadky.cz/, případně zhlédnout přímo videa na https://www.youtube.com/channel/UCZL7Vx7VXH4Q3YzMaZM850w/videos