Sběr železného šrotu - tuto poměrně rozsáhlou akci nepravidelně pořádá SK Doubravice - fotbalisté ve spolupráci s Úřadem městyse Doubravice nad Svitavou. Minulý sběr byl organizován v roce 2024 a v roce letošním v sobotu 9. května. Pořádání akce bylo zveřejněno ve zpravodaji, na munipolisu a hlášeno v místním rozhlase. A několikanásobné zveřejnění bylo poznat. Téměř před každým domem byla hromádka železného šrotu. Malá, větší, velká - jaká, na tom nezáleží. Důležité je, že obyvatelé měli možnost zbavit se nepotřebného harampádí a fotbalisté byli rádi, že k peněžní dotaci, kterou dostávají od úřadu městyse, přisypou do jejich pokladny také nějaký peníz za vlastnoručně sesbíraný a odevzdaný železný šrot. Než objeli Klemov a celou Doubravici, tak hromada šrotu byla cca 14 t !
Fotbalisté děkují všem obyvatelům, kteří se rádi zbavili nepotřebného železného odpadu!!! A myslím, že za všechny, kteří se odpadu rádi zbavili, mohu poděkovat fotbalistům, že odvoz do KOVOŠROTU fotbalisté za ně zajistili.
(Určitě poznáte, že jsem fotila jen v Hybešce, asi bych jejich tempu nestačila. Tak je to jen malá ukázka.)
Text a foto: Eva Sáňková kronikářka