Změna velikosti písma

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Strategický rozvojový dokument obce

Strategický rozvojový dokument obceDoubravice plánuje strategický rozvoj

Zastupitelstvo městyse Doubravice schválilo dne 27. 4. 2016 zpracování Strategického plánu městyse Doubravice nad Svitavou 2016-2025.

Strategický plán je podkladem pro koordinovaný rozvoj obce, zakotveným v zákoně č. 128/2000 Sb., o obcích. Tento základní plánovací dokument umožní definovat priority, na které se v budoucnosti zaměříme, a nastartovat tak jejich průběžné naplňování prostřednictvím realizace projektů.

Strategický plán je také základem efektivního hospodaření, tvoří podklad pro přesnější predikci rozpočtového výhledu. Vytvoření seznamu projektů a stanovení priorit zlepší připravenost na vyhlášené výzvy. Soulad projektu se strategií umožní získat bodové zvýhodnění při posuzování žádosti o dotaci či je dokonce podmínkou pro čerpání dotací.

 

Proces tvorby strategického dokumentu bude realizován na principu partnerství s využitím zkušeností nejrůznějších subjektů působících v obci, zejména zástupců územní samosprávy, občanských iniciativ a podnikatelů. Každý občan bude mít možnost zapojit se do procesu tvorby prostřednictvím účasti v průzkumu spokojenosti a potřeb obyvatel a při sběru projektových námětů pro rozvoj městyse.

Úkolem procesu strategického plánování je sladit představy jednotlivých subjektů o rozvoji městyse – slouží tak k prevenci budoucích sporů a zajišťuje kontinuitu rozvoje.

 

Celý proces je zastřešován starostou městyse za odborné spolupráce s konzultantskou společností Erste Grantika Advisory, a.s.

Informace o jednotlivých realizovaných krocích budou postupně prezentovány ve zpravodajském měsíčníku a na webových stránkách městyse.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů